Marszałek Sejmu spotyka się z wicemarszałkami

Polska Agencja Prasowa SA
opublikowano: 12-01-2006, 14:38

Marszałek Sejmu Marek Jurek rozmawiał w czwartek po południu o sytuacji w Izbie z wicemarszałkami: Bronisławem Komorowskim (PO), Jarosławem Kalinowskim (PSL) i Andrzejem Lepperem (Samoobrona).

Marszałek Sejmu Marek Jurek rozmawiał w czwartek po południu o sytuacji w Izbie z wicemarszałkami: Bronisławem Komorowskim (PO), Jarosławem Kalinowskim (PSL) i Andrzejem Lepperem (Samoobrona).

Marszałek zapowiedział, że chce się spotkać ze wszystkimi wicemarszałkami. Wojciech Olejniczak (SLD) potwierdził w rozmowie z PAP, że spotka się z marszałkiem. Z kolei Marek Kotlinowski (LPR) powiedział, że do marszałka "wybierze się, jak dostanie zaproszenie".

Po spotkaniach z wicemarszałkami ma zebrać się Konwent Seniorów. Według Andrzeja Leppera, Konwent zbierze się o godz. 15.

Komorowski powiedział po spotkaniu z Jurkiem, że "między marszałkiem a wicemarszałkami jest zasadnicza różnica poglądów co do przyczyn kryzysu w Sejmie i odpowiedzialności za ten kryzys".

Polityk PO zaznaczył, że przedstawił Jurkowi własne sugestie wyjścia z tej sytuacji, ale nie chciał mówić o szczegółach.

Lepper powiedział po spotkaniu, że szukano dróg wyjścia z kryzysu. "Najlepszym wyjściem jest określenie się PiS: albo idą z PO, albo z Samoobroną i LPR i nie ma problemu budżetu" - zaznaczył.

Jak dodał, ostateczne decyzje w sprawie rozwiązania kryzysu w Sejmie zapadną na Konwencie Seniorów. "Musimy wyjść z tego kryzysu z twarzą" - podkreślił Lepper.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Polska Agencja Prasowa SA

Polecane