Maruderzy i lokomotywy

ASZ
opublikowano: 04-06-2007, 00:00

MARUDERZY tygodnia

TVN

-0,5%

Notowania telewizyjnej stacji, której prezesem jest Piotr Walter, od dwóch tygodni znajdują się w konsolidacji po wcześniejszej korekcie. Inwestorzy czekają na impuls do gonienia za uciekającym rynkiem. Ale jeśli go nie dostaną, korekta może się pogłębić.

Netia

-1,3%

Tydzień przyniósł odpoczynek po wzrostach rozpoczętych pod koniec pierwszej dekady maja. Płytkiej korekcie towarzyszy spadek obrotów. Pozwala to spać spokojnie posiadaczom akcji Netii, po krótkim odpoczynku wzrost ma szansę na kontynuację.

LOKOMOTYWY tygodnia

KGHM

+12,4%

Decyzję MSP o przeznaczeniu 100 proc. zysku na dywidendę dobrze przyjęli krótkoterminowi akcjonariusze. Tych o dłuższym horyzoncie inwestycyjnym może martwić postawienie znaku zapytania nad planowanymi przez KGHM inwestycjami.

Pekao

+9,0%

W piątek kurs banku, kierowanego przez Jana Krzysztofa Bieleckiego, wzrósł najmocniej w grupie spółek z WIG20 wydatnie przyczyniając się do wypracowania drugiej — po KGHM — stopy zwrotu z tygodniowej inwestycji. WIG-Banki poszedł w górę o 7,7 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ASZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu