Marvipol podtrzymuje cel sprzedaży

ISBNews
opublikowano: 09-06-2014, 08:57

Marvipol może odnotować w wyniku za 2014 r. sprzedaż ponad 650 mieszkań, wynika z wypowiedzi wiceprezesa spółki Pawła Szymańskiego dla agencji ISBnews. W minionym roku spółka przekazała klientom 470 lokali, a w I kwartale 2014 r. liczba przekazanych klientom i rozpoznanych w wyniku mieszkań wyniosła 238 sztuk.

"Oczekujemy kulminacji przekazań w trzecim kwartale br., z kolei w drugim kwartale liczba przekazanych mieszkań będzie niższa od tej zrealizowanej na początku roku. Konserwatywnie zakładamy, że w całym roku rozpoznamy sprzedaż co najmniej 650 mieszkań, finalny rezultat będzie zależny m.in. od tempa sprzedaży gotowych lokali" - powiedział ISBnews Szymański.

Od początku roku, jak informuje wiceprezes Marvipolu, spółka zakontraktowała sprzedaż 355 mieszkań i lokali użytkowych, wobec 169 sztuk w analogicznym okresie 2013 r. W porównaniu z I kwartałem 2014 r., kiedy to Marvipol sprzedał 269 mieszkań i lokali użytkowych, II kwartał przyniósł niższą sprzedaż.

"Na spadek dynamiki wzrostu sprzedaży wpływ miała po części mniejsza liczba efektywnych dni sprzedaży, związanych z tzw. długimi weekendami, na co nałożyła się przebudowa działu sprzedaży segmentu deweloperskiego Marvipol oraz modyfikacja polityki cenowej. Równocześnie zarówno kwiecień, w którym sprzedaliśmy 36 lokali, jak i maj, w którym sprzedaż wyniosła 50 sztuk, były rekordowymi w porównaniu z analogicznymi okresami minionych lat" - analizuje Szymański.

Wiceprezes podtrzymał prognozę wzrostu sprzedaży w 2014 r. do ponad 600 sztuk z 544 w roku minionym.

"Obecnie koncentrujemy się na zyskowności sprzedaży będących w ofercie mieszkań, nie mamy powodu, by w sytuacji wyczerpującej się oferty forsować tempo sprzedaży" - tłumaczy Szymański.

Na koniec I kwartału w ofercie Marvipol znajdowało się niespełna 800 lokali, z których 303 stanowiły mieszkania z uruchomionego w tym roku etapu IA projektu Central Park Ursynów. Jak informuje Szymański, Marvipol już przygotowuje się do startu sprzedaży etapu IB, w ramach którego do oferty trafi ponad 440 mieszkań i lokali użytkowych.

"Po niespełna 5 miesiącach sprzedaży mieszkań z pierwszych budynków Central Park Usynów osiągnęliśmy blisko 50% zaawansowanie sprzedaży. Potencjał tego projektu jest bardzo duży" - ocenia Szymański. Dodaje, że kolejny etap inwestycji może trafić do sprzedaży w IV kwartale br.

Wiceprezes Marvipolu poinformował, że spółka jest bliska pozyskania finansowania bankowego dla realizacji inwestycji. "Jesteśmy na zaawansowanym etapie procesu pozyskiwania finansowania w tym projekcie. Zakładam, że najpóźniej na początku III kwartału rozmowy te zakończą się podpisaniem umowy kredytowej" - powiedział Szymański.

Mało prawdopodobne jest, by w tym roku do oferty trafiły mieszkania z innych nowych projektów Marvipolu. Obecnie w banku ziemi posiada nieruchomości w Mikołajkach, zaplanowane do zabudowy najwcześniej w 2016 r., oraz grunt przy ul. Pasymskiej w Warszawie, dla którego spółka dopiero modyfikuje koncepcję zagospodarowania.

Grupa Marvipol to jeden z największych warszawskich deweloperów. Obecnie Grupa Marvipol komercjalizuje 6 inwestycji mieszkaniowych, w ramach których powstaje ponad 2,5 tys. mieszkań i lokali użytkowych. Grupa Marvipol jest również generalnym importerem lub wyłącznym przedstawicielem na Polskę marek samochodów Land Rover, Jaguar i Aston Martin. Model biznesowy Grupy uzupełnia sieć myjni samochodowych Robo Wash.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ISBNews

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Nieruchomości / Marvipol podtrzymuje cel sprzedaży