Maspex kupił bułgarską spółkę produkującą soki Queens

Internet Securities
22-12-2005, 16:05

Spółka spożywcza Maspex kupiła 100% udziałów w bułgarskiej firmie Queens trzeciego producenta na bułgarskim rynku soków, nektarów i napojów, poinformowała agencję ISB Dorota Liszka, rzecznik prasowy spółki.

Spółka spożywcza Maspex kupiła 100% udziałów w bułgarskiej firmie Queens, trzeciego producenta na bułgarskim rynku soków, nektarów i napojów, poinformowała agencję ISB Dorota Liszka, rzecznik prasowy spółki.

„Dzięki tej transakcji Maspex stał się właścicielem zakładu produkcyjnego, marki Queens oraz 15% udziałów w bułgarskim rynku soków, nektarów i napojów” – powiedziała ISB Liszka.

Spółka nie chciała ujawnić wartości transakcji. Ostateczna jej finalizacja ma nastąpić tuż po Świętach Bożego Narodzenia.

Zakład produkcyjny Queens zlokalizowany jest w północnej części Bułgarii, w czystym ekologicznie regionie z dostępem do bazy surowcowej.

Według spółki Maspex, rynek soków w Bułgarii rósł przez ostatnie 4 lata corocznie o około 6-7%.

Właścicielem Queens był znany bułgarski biznesmen Grisha Ganchev, działający m.in. na rynku nieruchomości i turystyki.

Maspex znany jest w Polsce m.in. z produkcji napojów (Kubuś, Tymbark), makaronów Lubella oraz kawy Cappuccino i czekolady do picia La Festa.

W 2004 r. Maspex zanotował ponad 1,5 mld zł przychodów. W skład grupy wchodzi osiem polskich i osiem zagranicznych spółek w Czechach, Rosji, Rumunii oraz na Słowacji i na Węgrzech

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Internet Securities

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Maspex kupił bułgarską spółkę produkującą soki Queens