Maspex napoi bułgarską wodą

Wadowicka grupa przejęła 10 spółkę, Aquarex. Teraz zapowiada rozbudowę zakładu.

Woda mineralna Velingrad dołączy do portfela Maspeksu Wadowice. Produkowana w zakładzie w Bułgarii będzie obok Tediego (soku, odpowiedniku Kubusia), Queen’s (soków, nektarów, napojów) kolejną marką grupy na bułgarskim rynku. Kwoty transakcji przejęcia Aquareksu, bo tak nazywa się producent wody, nie ujawniono. Maspex zapowiada, że będzie rozbudowywał i modernizował zakład zakupionej spółki. Jaki ma na to budżet? Na razie „za wcześnie na szczegóły”.

— Wchodzimy w nowy dla nas segment na rynku bułgarskim. Podobnie zainwestowaliśmy w ubiegłym roku w Rumunii, gdzie zakupiliśmy wodę Rio Bucovina i była to bardzo dobra decyzja. W Bułgarii wypracowaliśmy bardzo silną pozycję w segmencie soków i napojów, należy do nas prawie 20 proc. rynku i woda doskonale uzupełni naszą ofertę — mówi Krzysztof Pawiński, prezes Maspeksu.

Bułgarski rynek to 0,5 mld l wody rocznie, jak podaje Maspex za AC Nielsen. Rocznie rośnie o około 5 proc. To drugie przejęcie firmy na rynku bułgarskim. W 2005 r. kupiła tu markę Queen’s. W sumie to 19. akwizycja Maspeksu, w tym 11 —za granicą. Kiedy będą kolejne?

— Cały czas obserwujemy rynek i sprawdzamy różne możliwości rozwoju naszej działalności zarówno w Polsce, jak i za granicą — mówi Dorota Liszka, rzecznik Maspeksu. W Bułgarii grupa obecna jest od 1998 r. — poza napojami sprzedaje tu produkty instant pod szyldem LaFesta, herbaty Ekland, zabielacze Coffeta. Produkty Maspeksu trafiają łącznie do ponad 50 krajów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Michalina Szczepańska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy