Masz 50 zł i nie zawracaj głowy

PAP
22-08-2009, 08:18

Polscy rodzice w ogóle nie uczą swoich dzieci oszczędzania, wynika z najnowszego badania "Maluchy 2009", cytowanego przez "Dziennik". Polacy kieszonkowe dają nieregularnie i mają pełną świadomość, że ich dzieci wydadzą je od razu, i to głównie na słodycze.

Wyniki sondażu przeprowadzonego przez firmę Millward Brown SMG/KRC wśród rodziców, którzy mają dzieci w wieku od 7 do 14 lat, wykazały, że przyznawanie kieszonkowego w Polsce to jeden wielki chaos. Wprawdzie sześciu na dziesięciu rodziców daje dzieciom pieniądze (połowa - "tygodniówkę"), ale zazwyczaj są to drobne sumy.

- "Takie pieniądze są więc raczej funduszem żywieniowym dziecka niż jego kapitałem, który mogłoby przeznaczać na własne potrzeby. Brakuje jakichkolwiek walorów dydaktycznych, a jak się podliczy te wszystkie drobne sumy, to przecież byłaby z tego całkiem spora kwota, którą dziecko mogłoby gospodarować i sobie kupić coś większego" - uważa psycholog Anna Dzierżawska-Popiołek.

Tymczasem, jak wynika z badań, polskie dzieci kieszonkowe wydają przede wszystkim na słodycze, napoje czy przekąski. A ponieważ chodzi o niewielkie sumy, wydają je co do grosza. Oszczędza tylko 13 proc. najmłodszych Polaków. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / Masz 50 zł i nie zawracaj głowy