Maszyny z Famuru w Rosji

W ramach kontraktu realizowanego dla rosyjskiej spółki OOO MMK — UGOL Famur dostarczył kompleks ścianowy do kopalni Czertinskaja-Koksowaja.

Wartość umowy wynosi 17,5 mln euro. Polska spółka wyśle obudowy zmechanizowane, kombajn, przenośnik ścianowy i podścianowy z kruszarką i dodatkowe urządzenia. Kompleks zmechanizowany do wydobycia węgla metodą ścianową trafił do Rosji w lipcu. Jeszcze w sierpniu planowane jest uruchomienie ściany wydobywczej.

— Rosja to jeden z priorytetowych rynków dla nas. Jest bardzo wymagająca pod względem niezawodności i wydajności dostarczanego sprzętu, a także zdolności serwisowych producentów. Famur spełnia te warunki, dzięki czemu od wielu lat nasz sprzęt znajduje uznanie rosyjskich partnerów — mówi Mirosław Bendzera, prezes Famuru. Dodaje, że dzięki współpracy z instytucjami finansowymi i wynikającymi z niej możliwościami zabezpieczenia kontraktów eksportowych firma może zwiększaćatrakcyjność produktów i usług dla odbiorców na całym świecie.

Wsparcie w finansowaniu inwestycji klientów ułatwia przedstawienie konkurencyjnej oferty kompleksowej realizacji projektów wydobywczo-energetycznych, co pozwala Famurowi z powodzeniem konkurować z globalnymi graczami. Kopalnia Czertinskaja-Koksowaja znajduje się w mieście Biełowo w obwodzie kemerowskim i razem z kopalnią Kostromowskaja należy do OOO MMK — UGOL.

W 2016 r. związane ze spółką zakłady wydobyły około 3,4 mln ton węgla i wytworzyły 2,8 mln ton koncentratu węglowego. Grupa Famur zalicza się do czołówki światowych producentów maszyn i systemów stosowanych w przemyśle wydobywczym. Wykonuje maszyny dla górnictwa podziemnego i odkrywkowego, transportu i energetyki. Spółka od 2006 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Większościowym właścicielem Famuru jest TDJ.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Barbara Warpechowska

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Ekologia / Maszyny z Famuru w Rosji