Mateusz Berger tymczasowym wiceprezesem ARP

  • PAP
opublikowano: 06-12-2019, 14:52

Rada Nadzorcza Agencji Rozwoju Przemysłu odwołała w czwartek z funkcji wiceprezesa Dariusza Śliwowskiego - poinformowała w piątek ARP. Pełnienie obowiązków wiceprezesa powierzono czasowo przedstawicielowi Rady Nadzorczej Mateuszowi Bergerowi.

W komunikacie czytamy, że Rada Nadzorcza ARP na posiedzeniu w dniu 5 grudnia 2019 r. odwołała z funkcji wiceprezesa zarządu Dariusza Śliwowskiego. Do czasowego wykonywania czynności - jak poinformowano - powołano od 6 grudnia 2019 r. członka Rady Nadzorczej Mateusza Bergera.

Dariusz Śliwowski był wiceprezesem ARP od grudnia 2016 roku.

ARP jest spółką akcyjną w nadzorze Prezesa Rady Ministrów ze 100-procentowym udziałem Skarbu Państwa. Do jej zadań należy wspieranie przedsiębiorstw w prowadzeniu i rozwijaniu działalności, a także w procesach restrukturyzacji.

W ramach Grupy Polskiego Funduszu Rozwoju ARP współpracuje z polskimi instytucjami wspierającymi przedsiębiorców oraz dostarcza pakiety rozwiązań w odpowiedzi na bieżące potrzeby i wyzwania biznesowe.

Zgodnie z opublikowanym w piątek na stronach Rządowego Centrum Legislacji projektem rozporządzenia premiera, pod nadzór ARP ma trafić 96 firm.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane