MAZOWIECKIE: 2. Aby wzmocnić Polaków

opublikowano: 28-12-2012, 00:00

Nacisk na jakość produktów pozwolił spółce znaleźć się w czołówce zarówno swojej branży, jak i rankingu „Gazele Biznesu”.

Novascon Pharmaceuticals działa od 2007 r. Jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się firm na polskim rynku aptecznym. Według danych firmy IMS Health, Novascon Pharmaceuticals zajmuje 45. pozycję wśród największych firm oferujących produkty dostępne bez recepty i jest spółką o najwyższym — 137-procentowym przyroście sprzedaży w stosunku do roku poprzedniego (Continuous Market Insight OTC, October 2012). Firma specjalizuje się w opracowywaniu i wprowadzaniu na rynek nowatorskich suplementów diety oraz dietetycznych środków specjalnego przeznaczenia medycznego. Novascon Pharmaceuticals opracowuje zarówno produkty dla niemowląt i dzieci, jak też osób dorosłych. W ofercie firmy znajduje się prawie 30 innowacyjnych produktów o szerokim zakresie zastosowania: od probiotyków i witamin przez preparaty zawierające ekstrakty roślinne wspomagające organizm po produkty wspierające układ nerwowy. Najbardziej znane marki spółki to Sinulan Forte, Pneumolan, Aflexin, Nutricardin, Tonaxinum, Bobik. Spółka jest członkiem Krajowej Rady Suplementów i Odżywek. Jej roczny obrót to 33,5 mln zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Rafał Fabisiak

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu