MCI Capital sprzedaje Dotcard za 255 mln zł

aktualizacja: 19-06-2018, 12:59

MCI Capital zawarł z Nets Denmark przedwstępną umowę sprzedaży 75,4 proc. udziałów w firmie Dotcard.

Dotcard to jedyny właściciel spółki eCard, która jest z kolei jedynym udziałowcem firmy Dotpay, właściciela systemu płatności online.

Tomasz Czechowicz
Zobacz więcej

Tomasz Czechowicz

Marek Wiśniewski

Szacowana cena sprzedazy to 255 mln zł.

"Finalna wartość jest uzależniona od spełnienia warunków wskazanych w Umowie Przedwstępnej Sprzedaży, między innymi od daty wejścia w życie Umowy Sprzedaży oraz zostanie podana przez MCI w osobnym raporcie bieżącym" - podano.

"Dotpay oraz eCard to krajowe instytucje płatnicze, które łącząc ofertę licencjonowanego agenta rozliczeniowego z integratorem usług płatniczych tworzą jednego z liderów polskiego rynku e-płatności, ofertując kupującym kompleksową obsługę płatności dostosowaną do najbardziej wymagających modeli biznesowych w modelu omni-channel (online i offline). Dotpay oraz eCard posiadają 15 letnie doświadczenie na rynku płatności, zatrudniają ok. 100 pracowników w Warszawie i Krakowie i świadczą usługi ponad 30.000 klientom we wszystkich segmentach rynku płatności" - dodano.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Inne / MCI Capital sprzedaje Dotcard za 255 mln zł