ME-2012: Budowa stadionu we Lwowie wstrzymana

PAP
opublikowano: 23-02-2010, 15:00

Budowa stadionu piłkarskiego na Euro-2012 we Lwowie została całkowicie wstrzymana - oświadczył we wtorek zastępca dyrektora generalnego firmy Azovintex, prowadzącej tę budowę, Wasyl Ogorodnik.

"Szanowni członkowie rady, musieliśmy całkowicie wstrzymać budowę z powodu braku uzgodnionego projektu" - powiedział Ogorodnik podczas sesji lwowskiej rady obwodowej.

Jak wyjaśnił, wystąpiły problemy z projektem, który opracowała firma Alpine Bau. "Jeden z etapów projektu był zrealizowany nieprawidłowo i teraz trzeba będzie go przerobić" - powiedział Ogorodnik.

Dodał jednak, że firma nie ma żadnych roszczeń finansowych wobec miasta i że gdy wszystkie polityczne przeszkody zostaną usunięte, wykonawca jest gotów wznowić prace nawet od jutra i w odpowiednim czasie skończyć budowę obiektu.

O kłopotach z budową stadionu we Lwowie, na którym w 2012 roku mają się odbyć mecze mistrzostw Europy w piłce nożnej, przez jakiś czas pisała ukraińska prasa. W styczniu rząd Ukrainy powołał specjalną grupę roboczą ds. budowy lwowskiego stadionu pod przewodnictwem wicepremiera Iwana Wasiunyka. Kolejne trzecie posiedzenie grupy zaplanowano na 25-26 lutego we Lwowie.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane