Media: Renault szykuje zmianę prezesa

opublikowano: 16-01-2019, 14:56

Media donoszą, że Renault chce odwołać ze stanowiska prezesa Carlosa Ghosna, który siedzi w areszcie w Japonii oskarżony o sprzeniewierzenie pieniędzy Nissan Motors.

Ghosn został aresztowany w listopadzie. Choć niemal natychmiast stracił stanowisko szefa rady dyrektorów Nissan Motor, to Renault wciąż utrzymuje go na stanowisku prezesa. Renault i Nissan tworzą alians motoryzacyjny. Francuska spółka ma ok. 44 proc. akcji japońskiej. Doniesienia o poszukiwaniu następcy Ghosna nasiliły się po tym jak we wtorek sąd w Tokio odmówił zwolnienia go z aresztu za kaucją. Oznacza to, że może w nim przebywać jeszcze ok. sześć miesięcy. Powołując się na anonimowe źródła, Reuters informował, że rząd Francji, który ma 15 proc. akcji Renault, wystąpił o zwołanie rady nadzorczej w celu rozważenia kandydatów na prezesa spółki. Wśród potencjalnych kandydatów wymieniany jest w mediach najczęściej Jean-Dominique Senard, prezes koncernu oponiarskiego Michelin.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, bbc.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu