Medicalgorithmics planuje emisję akcji

opublikowano: 10-12-2019, 13:22

Zarzą Medicalgorihmics zdecydował o przeprowadzeniu emisji akcji, z której wpływy pójdą na sfinansowanie ekspansji w USA. Kurs zareagował spadkiem.

"W ocenie zarządu, uwzględniającej kierunki rozwoju działalności spółki, jak również interes akcjonariuszy, zasadnym jest pozyskanie kapitału, który umożliwi kontynuację procesu zmiany modelu biznesowego do modelu "in-network" przez spółkę zależną Medi-Lynx Cardiac Monitoring oraz umożliwi spółce prowadzenie prac badawczo rozwojowych nad nowymi produktami i utrzymanie optymalnego poziomu kapitału obrotowego" - podało Medicalgorithmics.

Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics
Marek Wiśniewski

O podwyższeniu kapitału zdecyduje nadzwyczajne walne, zwołane na 7 stycznia. Wówczas pod głosowanie poddana zostanie uchwała o emisji do 721 tys. akcji (20 proc. kapitału) w subskrypcji prywatnej, z pozbawieniem prawa poboru.

Obecnie kapitał dzieli się na 3,6 mln walorów, których wartość rynkowa to około 90 mln zł.

Akcjonariusze, którzy na dzień rejestracji na NWZ (22 grudnia 2019) posiadać będą akcje uprawniające do wykonywania co najmniej 0,5 proc. ogólnej liczby głosów, będą mieć pierwszeństwo w objęciu Akcji Serii G w liczbie odpowiadającej iloczynowi stosunku liczby akcji spółki posiadanych na dzień pierwszeństwa do liczby wszystkich istniejących akcji spółki w tym dniu oraz określonej przez zarząd ostatecznej liczby oferowanych akcji serii G.

"Cena emisyjna akcji serii G zostanie ustalona przez Zarząd z uwzględnieniem efektów budowy księgi popytu, przy czym cena nie może być niższa od pomniejszonej o 10 proc. średniej ceny rynkowej z miesiąca poprzedzającego dzień rozpoczęcia procesu budowy księgi popytu. Z uwagi na potencjalne ryzyko znaczących wahań kursu akcji w okresie od zwołania NWZ do dnia realizacji uchwały ws. podwyższenia kapitału intencją Zarządu jest, aby cena minimalna lub sposób jej ustalenia została dookreślona najpóźniej w dniu NWZ" - podano w komunikacie.

- Podsumowaliśmy zakrojony na szeroką skalę przegląd dostępnych dla spółki opcji strategicznych. W ramach prowadzonych prac rozważaliśmy różne scenariusze dalszego rozwoju produktów i biznesu Medicalgorithmics. Ostatecznie, za scenariusz optymalny w obecnej sytuacji uznaliśmy przeprowadzenie podwyższenia kapitału w drodze subskrypcji prywatnej, w pierwszej kolejności kierowanej do obecnych wiodących akcjonariuszy finansowych - mówi Marek Dziubiński, prezes Medicalgorithmics.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane