Megahit kinowy, o którym nie słyszeliście

opublikowano: 04-02-2014, 16:58

Który film jest kinowym hitem rozpoczynającego się roku? Nie, to nie „Wilk z Wall Street” ani „American Hustle”. To chiński „Małpi Król”, informuje brytyjska edycja serwisu Yahoo.

Chińska superprodukcja, która nie miała jeszcze zagranicznej premiery i nie jest jeszcze pokazywana w całym kraju, zarobiła ze sprzedaży biletów więcej niż jakikolwiek inny film na świecie. Od premiery 31 stycznia,  przez pierwsze trzy dni świąt księżycowego Nowego Roku, ”Małpi Król” zarobił równowartość 28 mln GBP. Najlepsza pokazywana w tym samym czasie w USA produkcja, „Ride Along”, przyniosła 7,3 mln GBP wpływów z biletów.

„Małpi Król” osiągnął jeszcze jeden znaczący wynik. Pobił rekord otwarcia w kinach IMAX w Chinach. Tylko w piątek zarobił równowartość 1,1 mln GBP. Dotychczasowy rekord należał do amerykańskiego filmu „Iron Man 3”, który osiągnął równowartość 918 tys. GBP.

"Małpi Król" dopiero we wrześniu trafi do kin w USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, yahoo.co.uk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy