Megaumowa Grajewa z Azotami

  • Anna Pronińska
opublikowano: 10-01-2014, 00:00

Kontrakt na 910 mln zł ma być impulsem do rozwoju meblarstwa.

Przez pięć lat Grupa Azoty będzie dostarczać mocznik Silekolowi, spółce zależnej Pfleiderer Grajewo. To jeden z podstawowych surowców do produkcji aminowych żywic klejowych wykorzystywanych w przemyśle drzewnym. Wartość umów to 910 mln zł.

— Chcieliśmy mieć możliwość stałego zaopatrywania się w mocznik. Dzięki temu możemy poświęcić czas i aktywność w innych obszarach. Zamierzamy rozwijać działalność w zakresie chemii i żywic dla mebli i innych branż — mówi Wojciech Gątkiewicz, prezes Pfleiderer Grajewo.

— Stabilna baza surowcowa stała się podstawą, by przemysł meblarski kwitł. A Polska jest wielkim eksporterem mebli, około 200 tys. osób pracuje w przemysłach meblarskim i płyt drewnopochodnych. Ten łańcuch rozwija się, bo jest stabilna baza surowcowa — dodaje Paweł Jarczewski, prezes grupy Azoty.

Zdaniem Tomasza Wiktorskiego z B+R Studio, firmy analizującej rynek mebli, umowa przyczyni się do stabilizacji dostaw surowca, ale żeby branża meblowa rozkwitła, potrzeba obniżenia cen płyty drewnopochodnej.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Pronińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu