Merck kupi producenta leków Acceleron za 11,5 mld USD

opublikowano: 30-09-2021, 17:34

Amerykański gigant farmaceutyczny poinformował w czwartek, że wyda 11,5 mld USD na przejęcie producenta leków na choroby rzadkie Acceleron Pharma, pisze Reuters.

Merck zapłaci 180 USD za akcję Acceleron, co stanowi ok. 2,6 proc. premii w stosunku do środowego zamknięcia. Transakcja gotówkowa ma zostać sfinalizowana w czwartym kwartale roku.

Spółka Acceleron Pharma z siedzibą w Cambridge w stanie Massachusetts koncentruje się na medykamentach przeznaczonych do leczenia chorób układu limfatycznego i układu krwionośnego. Jej lek Sotatercept, który jest obecnie w późnym stadium badań, ma być stosowany w terapii rzadkiej choroby sercowo-naczyniowej, tętniczego nadciśnienia płucnego (PAH).

Rynek terapii ukierunkowanych na mniej powszechne choroby stał się lukratywny, ponieważ producenci leków zazwyczaj mają na nich najwyższe marże. Według danych amerykańskiego Narodowego Instytutu Zdrowia, na rzadkie schorzenia cierpi 25-30 mln mieszkańców USA.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane