Czytasz dzięki

Mercurius DM niewiele wskórał

opublikowano: 09-07-2019, 22:00

Komisja Nadzoru Finansowego utrzymała w mocy decyzję z grudnia 2018 r. o ograniczeniu zezwolenia Mercuriusowi DM na prowadzenie działalności maklerskiej w zakresie oferowania instrumentów finansowych.

Mercurius wnioskował o ponowne rozpatrzenie sprawy, ale jedyne, co ugrał, to zmniejszenie kary finansowej z 430 do 169 tys. zł. Przypomnijmy, że dom maklerski stracił możliwość oferowania instrumentów finansowych, ponieważ nadzór uznał, że MDM świadomie brał udział w procesie oferowania obligacji GetBacku, w którym to usługa była świadczona przez podmiot nieposiadający uprawnień do prowadzenia działalności maklerskiej.

„Komisja informuje, że w wyniku ponownego rozpatrzenia sprawy nie znalazła okoliczności faktycznych dotyczących popełnionego naruszenia, które dawałyby podstawę do zmiany sankcji w zakresie cofnięcia zezwolenia na oferowanie instrumentów finansowych oraz nałożenia kary pieniężnej” — podała KNF.

Jak zaznaczono, zmniejszenie kary finansowej jest konsekwencją tego, że podstawą do jej wyznaczenia są przychody spółki, a te na etapie II instancji były już znacznie niższe (spadły w 2018 r. względem 2017 r.). 

c3b39424-8c30-11e9-bc42-526af7764f64
Opowieści z arkusza zleceń
Newsletter autorski Kamila Kosińskiego
ZAPISZ MNIE
Opowieści z arkusza zleceń
autor: Kamil Kosiński
Wysyłany raz w miesiącu
Kamil Kosiński
Newsletter z autorskim podsumowaniem najciekawszych informacji z warszawskiej giełdy.
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Kamil Zatoński

Polecane