Meritum Bank, primo voto BWE

ET
opublikowano: 02-10-2008, 00:00

Bank wciąż jeszcze na okrągło opowiada o swoim biznesie. Do meritum przejdzie w przyszłym roku. Na razie zmienia nazwę.

Bank wciąż jeszcze na okrągło opowiada o swoim biznesie. Do meritum przejdzie w przyszłym roku. Na razie zmienia nazwę.

Nie Hanza Bank ani nie Master Bank, także nie Premium Bank — żadna z tych nazw nie przypadła do gustu grupie fokusowej tak jak Meritum. Pod takim szyldem będzie teraz działać Bank Współpracy Europejskiej (BWE). Nazwę zarejestrował już nadzór, a wkrótce trafi do rejestru KRS. Na początek logo byłego BWE nie będzie jeszcze zbyt widoczne, ponieważ bank posiada zaledwie pięć oddziałów. Od przyszłego roku znajdą się już we wszystkich największych miastach kraju.

— Do końca 2009 r. sieć będzie liczyć 50 oddziałów, zlokalizowanych w piętnastu miejscowościach — zapowiada Joanna Krzyżanowska, wiceprezes Meritum Bank.

To będzie pierwszy etap budowy sieci. Potem bank zajmie się rozruchem placówek franczyzowych, których za pięć lat ma być 200.

Lokalizacja oddziałów w większych miastach sugeruje, o jakich klientów Meritum chce zabiegać: mikrofirmy i małe przedsiębiorstwa oraz o osoby lepiej sytuowane, lepiej wyedukowane, aktywne, obyte z internetem, z miesięcznymi wpływami na konto rzędu 5 tys. zł, lub aktywami wielkości 200 tys. zł. Słowem, takie które już z całą pewnością posiadają konto w innym banku. Nowy gracz nie boi się jednak konkurencji.

— Mimo że nasz przyszły klient posiada konto w innym banku, to przedstawimy mu taką ofertę, że skorzysta również z naszych usług, a z czasem zrezygnuje z rachunku u konkurencji — zachwala Mariusz Karpiński, prezes Meritum.

Co będzie w ofercie, jeszcze nie wiadomo. Szef banku nie chce za wcześnie odkrywać kart, bo do gry o rynek zamierza przystąpić poważnie dopiero w przyszłym roku.

— W II kwartale zaoferujemy klientom rachunek, wystartujemy też z bankowością internetową — zapowiada Mariusz Karpiński

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: ET

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Meritum Bank, primo voto BWE