Merkel: Zachód musi kontynuować dialog z Putinem

PAP
opublikowano: 16-11-2014, 15:45

Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w niedzielę po zakończeniu szczytu G20, że pomimo irytacji z powodu postawy prezydenta Władimira Putina Zachód musi kontynuować dialog z przywódcą Rosji.

"Ważne jest to, aby uchwycić i wykorzystać każdą nadarzającą się sposobność do rozmowy" - powiedziała Merkel po spotkaniu z premierem Australii Tony Abbottem w Sydney. Jej wypowiedź przytoczyła agencja dpa.

Merkel odmówiła podania szczegółów jej sobotniego spotkania z Putinem, zaznaczając, że rozmowa była poufna. "Jeszcze raz omówiliśmy ogólne i zasadnicze aspekty całego konfliktu" - powiedziała szefowa niemieckiego rządu.

Merkel rozmawiała z Putinem w sobotę w Brisbane przez dwie godziny "w cztery oczy". Następnie grono rozmówców zostało rozszerzone o szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera.

Od początku konfliktu na Ukrainie Merkel przeprowadziła niemal 40 rozmów telefonicznych z prezydentem Rosji. Kilkakrotnie spotkała się z nim osobiście, jednak kontakty te nie przyniosły żadnych wymiernych rezultatów.

Putin opuścił szczyt G20 w Brisbane w Australii przed wydaniem przez przywódców końcowego komunikatu. Na konferencji prasowej w niedzielę ocenił jako "wielki błąd" decyzję władz w Kijowie o odcięciu finansowania dla wschodu Ukrainy.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Świat / Merkel: Zachód musi kontynuować dialog z Putinem