Metro podczas weekendów będzie kursować dłużej w nocy

opublikowano: 15-02-2007, 17:39

Warszawskie metro od najbliższego weekendu wydłuży czas kursowania pociągów w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę.

Warszawskie metro od najbliższego weekendu wydłuży czas kursowania pociągów w nocy z piątku na sobotę i z soboty na niedzielę - poinformowała podczas czwartkowej konferencji prasowej prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz. Na trasie Kabaty - Pl. Wilsona metro będzie kursować do ok. godz. 3, dotychczas kursowało do godz. 1.

"Nocne kursy wprowadzamy na próbny, półroczny okres. Potem zobaczymy, czy je wydłużyć lub skrócić" - powiedziała Gronkiewicz- Waltz.

Miasto za dodatkowe nocne godziny kursowania pociągów do końca czerwca zapłaci ok. 360 tys. zł. Za jedną noc - ok. 9,2 tys. zł.

"Kursy będą co 30 min. Wszystkie będą obsługiwane przez pociągi 6- wagonowe. Jeżeli w czasie tego pół roku wypadną tzw. długie weekendy, metro także będzie w nocy dłużej kursowało" - powiedział dyrektor Zarządu Transportu Miejskiego (ZTM) Leszek Ruta.

"Warszawa jest miastem turystycznym. Jesteśmy od tego, aby ułatwić życie nie tylko odwiedzającym nasze miasto, ale także mieszkańcom stolicy. Metro jest najbezpieczniejszym środkiem podróżowania. A duże miasta cechuje to, że po godz. 21. życie nie zamiera, ale się toczy" - podkreśliła Gronkiewicz-Waltz.

DI, PAP

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Metro podczas weekendów będzie kursować dłużej w nocy