MF: Mariusz Gojny nowym zastępcą szefa KAS

  • PAP
opublikowano: 09-11-2021, 15:53

We wtorek na stanowisko wiceministra finansów i zastępcy szefa Krajowej Administracji Skarbowej został powołany Mariusz Gojny – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Jak napisano we wtorkowym komunikacie Ministerstwa Finansów, Mariusz Gojny jest urzędnikiem i byłym funkcjonariuszem Służby Celnej z ponad 20-letnim doświadczeniem w zarządzaniu w administracji publicznej. W latach 2008-2017 pełnił funkcję zastępcy dyrektora Izby Celnej w Katowicach. Odpowiadał za pobór podatków i cła, działanie infolinii celnej, IT oraz logistykę. Od 1 grudnia 2017 r. został dyrektorem Izby Administracji Skarbowej w Katowicach.

Dodano, że Mariusz Gojny jest Absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Ukończył również studia podyplomowe z zakresu prawa i administracji na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach i Uniwersytecie Wrocławskim, a także z zakresu zarządzania na Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Krajowa Administracja Skarbowa dba o realizację dochodów z tytułu podatków, należności celnych, opłat i niepodatkowych należności budżetowych. Zapewnia obsługę i wsparcie podatników w prawidłowym wykonywaniu obowiązków podatkowych i celnych.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane