MFW obniżył prognozę wzrostu gospodarczego Rosji

opublikowano: 17-07-2019, 12:18

Międzynarodowy Fundusz Walutowy spodziewa się niższego tempa wzrostu gospodarczego Rosji w tym roku i wzywa jej władze do reform, które ożywiłyby gospodarkę, pisze Reuters.

MFW obniżył prognozę wzrostu PKB Rosji w tym roku z 1,4 proc. do 1,2 proc. Wskazuje, że bez głębszych reform strukturalnych długoterminowy wzrost gospodarczy kraju będzie utrzymywał się w pobliżu 1,8 proc. MFW uważa, że kluczem do ożywienia gospodarczego Rosji jest zwiększenie roli sektora prywatnego i zmniejszenie roli państwa. Fundusz uważa, że ważna dla przyszłości gospodarki Rosji jest strategia powrotu naprawionych finansowo banków do sektora prywatnego i stworzenie realnie konkurencyjnego systemu bankowego.

Reuters przypomina, że od 2017 roku bank centralny musiał ratować szereg prywatnych banków w Rosji obiecując, że sprzeda je we właściwym czasie.
 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy