MFW: Rosja nadal bez wzrostu w tym roku

opublikowano: 19-05-2016, 18:28

Gospodarka Rosji nie zdoła osiągnąć wzrostu w tym roku bo nadal dostosowuje się do niskich cen ropy i skutków sankcji nałożonych przez Zachód, twierdzi Międzynarodowy Fundusz Walutowy.

Tania ropa i sankcje spowodowały spadek PKB Rosji o 3,7 proc. w ubiegłym roku. W 2016 roku spadnie o 1,5 proc., prognozuje MFW. Jest jednak większym optymistą niż jeszcze w kwietniu, kiedy prognozował 1,8 proc. PKB Rosji w tym roku.

- Widzimy lepsze perspektywy dla Rosji, częściowo w związku z wyższą ceną ropy w porównaniu z naszą ostatnia prognozą. Dodatkowo widzimy szybszy spadek inflacji niż oczekiwaliśmy – powiedział Ernesto Ramirez Rigo, szef misji MFW w Rosji.

Fundusz widzi szansę powrotu wzrostu gospodarczego w Rosji w przyszłym roku. W dłuższej perspektywie rosyjska gospodarka będzie rosłą o ok. 1,5 proc. rocznie. Inflacja ma spaść do ok. 4 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś, MarketWatch

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy