MHB podwoi kapitał do ponad 120 mln zł

Agnieszka Morawiecka
opublikowano: 25-02-2002, 00:00

MHB Bank Polska w tym roku podwoi kapitał zakładowy — do ponad 120 mln zł. W ciągu dwóch lat bank chce przejąć całość portfela kredytowego od swojego właściciela — MHB we Frankfurcie.

Do końca 2002 r. MHB Bank Polska, specjalizujący się w obsłudze klientów korporacyjnych, chce podwoić kapitał zakładowy z 60 do ponad 120 mln zł. Przez kolejne dwa lata bank chce przejąć portfel kredytowy od niemieckiego Mitteleuropaeische Handelsbank, który jest 100-proc. akcjonariuszem polskiej instytucji. Pozwoli to na znaczne zwiększenie akcji kredytowej. Bank liczy, że pierwszy zysk wypracuje na koniec 2003 r.

— Przewidujemy, że portfel zostanie przejęty od naszego właściciela w całości albo w bardzo dużej części w ciągu dwóch lat. To pozwoli nam stworzyć własny portfel kredytowy wartości 500-600 mln zł — mówi Zbigniew Lichocki, członek zarządu MHB Bank Polska.

Warszawski MHB prowadzi działalność operacyjną od 1 lutego 2002 r. W tym roku, zgodnie z obietnicą właściciela, podniesie kapitał co najmniej o 60 mln zł. Niewykluczone, że kwota ta będzie wyższa.

— Rozpoczynamy z kapitałem 60 mln zł, ale w tym roku będzie on zwiększany, abyśmy mogli świadczyć usługi dla klientów, którzy nas najbardziej interesują, czyli większych firm z sektora z MSP oraz korporacji — twierdzi Zbigniew Lichocki.

Głównymi klientami banku będą przedsiębiorstwa przemysłu stoczniowego, chemicznego, sektora energetycznego oraz telekomunikacyjnego. Bank chce obsługiwać również podmioty związane z wymianą polsko-niemiecką. Liczy także na aktywną współpracę z samorządami.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Agnieszka Morawiecka

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / MHB podwoi kapitał do ponad 120 mln zł