Michałkiewicz nie chce zrównywać wieku emerytalnego

Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia
opublikowano: 18-11-2005, 16:39

Minister Polityki Społecznej i Pracy zaprzeczył, jakoby chciał zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Doniesienia prasowe w tej sprawie Krzysztof Michałkiewicz nazwał wielkim nadużyciem.

Minister Polityki Społecznej i Pracy zaprzeczył, jakoby chciał zrównać wiek emerytalny kobiet i mężczyzn. Doniesienia prasowe w tej sprawie Krzysztof Michałkiewicz nazwał wielkim nadużyciem.

Jedna z dzisiejszych gazet doniosła, że minister Michałkiewicz chce, by kobiety pracowały dłużej niż obecnie, czyli nie do 60 roku życia, ale tak jak mężczyźni - do 65. Minister w rozmowie z dziennikarzami kategorycznie temu zaprzeczył. Dodał, że wydłużenie wieku emerytalnego kobiet musiałaby poprzedzić debata społeczna. Zastrzegł, że taka zmiana nie wchodzi w grę bez zgody samych kobiet. Prawo i Sprawiedliwość od początku opowiadało się przeciw zrównywaniu wieku emerytalnego kobiet i mężczyzn.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Informacyjna Agencja Radiowa Polskiego Radia

Polecane