Microsoft chciał przejąć SAP, ale zrezygnował

07-06-2004, 18:11

Microsoft ujawnił w poniedziałek, że kilka miesięcy temu prowadził rozmowy z niemieckim SAP w sprawie jego ewentualnego przejęcia. Nie doszło do niego w związku z nikłymi szansami na uzyskanie zgody na przeprowadzenie takiej transakcji oraz na integrację obu firm, twierdzi amerykański potentat oprogramowania.

Microsoft i SAP, największy na świecie producent oprogramowania wspomagającego zarządzanie firmą, oświadczyły, że nie wrócą do rozmów w sprawie ewentualnej fuzji.

Od 2001 roku Microsoft przejął dwie firmy zajmujące się tworzeniem i produkcją oprogramowanie wspierającego zarządzanie w firmach zatrudniających mniej niż 1 tys. pracowników. Spółka wydała znaczne środki na rozwój takich produktów. Zapowiada, że zaoferuje je także większym firmom, co oznacza ekspansję na rynek zdominowany dotychczas przez SAP.

MD, Bloomberg

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Microsoft chciał przejąć SAP, ale zrezygnował