Czytasz dzięki

Microsoft również we Włoszech stworzy centrum danych w chmurze

opublikowano: 08-05-2020, 18:11

W miniowy wtorek (5 maja) Microsoft zapowiedział stworzenie w Polsce pierwszego w Europe Środkowo-Wschodniej data center firmy oraz programy podnoszenia kompetencji z zakresu przetwarzania w chmurze. W piątek podobna zapowiedź powstała odnośnie Włoch.

W Polsce projekt amerykańskiego giganta technologicznego ma mieć wartość 1 mld USD (czytaj WIĘCEJ).  Z kolei w lutym firma z USA zapowiedziała inwestycję w Hiszpanii. O połowę większa od polskiej ma być inwestycja na Półwyspie Apenińskim. W ten sposób technologiczny gigant rozszerzy swoje usługi przetwarzania w chmurze na więcej lokalizacji na całym świecie.

Microsoft
Zobacz więcej

Microsoft fot. Bloomberg

W zeszłym tygodniu rywalizujący z Microsoftem Amazon Web Services otworzył centrum danych w Mediolanie, zaś w marcu firma Google  podpisał umowę z byłym monopolistą telefonicznym Telecom Italia w celu rozszerzenia działalności w chmurze we Włoszech.

Nowe regionalne centrum danych Microsoftu podobnie jak w przypadku Amazonu również ma mieć siedzibę w Mediolanie. Dołączy ono do pozostałych 60 regionalnych centrów firmy z Redmond ogłoszonych na całym świecie.

Według prognoz analityków, rynek chmury w Italii w ciągu następnych lat będzie rósł w dwucyfrowym tempie, ponieważ firmy, które przyjęły inteligentną technologię podczas kryzysu związanego z koronawirusem, będą coraz bardziej polegać na procesach cyfrowych w swojej działalności.

bc64433c-8c2e-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Innowacji
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE
Puls Innowacji
autor: Anna Bełcik
Wysyłany raz w tygodniu
Anna Bełcik
Najważniejsze informacje o rozwoju i finansowaniu nowych technologii. Ciekawostki ze świata gigantów, start-upów i funduszy VC
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

Polecane