Czytasz dzięki

Microsoft zainwestuje w Polsce 1 mld USD m.in. w centrum danych

GSU
opublikowano: 05-05-2020, 10:11

Microsoft planuje budowę pierwszego w Europe Środkowo-Wschodniej i Polsce regionu data center firmy oraz programy podnoszenia kompetencji z zakresu przetwarzania w chmurze.

Z programów ma skorzystać około 150 tys.  polskich pracowników, partnerów Microsoft i studentów. Ma to być to największa dotychczas inwestycja technologiczna w Polsce. 

fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu
Wyświetl galerię [1/2]

Michał Potoczek, prezes Operatora Chmury Krajowej.

fot. Marek Wiśniewski / Puls Biznesu

- Polska ma szansę być cyfrowym sercem Europy. Dlatego dzisiaj ogłaszamy partnerstwo z Operatorem Chmury Krajowej i największą w historii kraju inwestycję w technologię cyfrową wynoszącą 1 miliard dolarów. W ramach inwestycji planujemy działania na rzecz rozwoju kompetencji cyfrowych, wsparcie transformacji i budowę pierwszego w Europie Środkowo-Wschodniej, bezpiecznego i zaufanego regionu centrum przetwarzania danych w chmurze Microsoft o globalnej skali  - mówi Mark Loughran, dyrektor generalny polskiego oddziału Microsoft.

Duża cześć kwoty planowanej inwestycji to budowa kilku centrów obliczeniowych w Warszawie i okolicach. 

- Zwykle takie budowy trwają około dwóch lat - informuje Paweł Jakubik, członek zarządu Microsoft Polska.

Jednocześnie  Microsoft i Operator Chmury Krajowej podpisały porozumienie o współpracy, która zapewnić ekspercką wiedzę z zakresu transformacji cyfrowej i szeroki dostęp do rozwiązań chmurowych wszystkim branżom i przedsiębiorstwom w Polsce. 

 - Partnerstwo z Microsoft to ważny etap w rozwoju Chmury Krajowej. Przekonaliśmy największą obecnie firmę technologiczną na świecie do ważnej inwestycji w Polsce. OChK dostarcza usługi w modelu multicloud dając klientom swobodę wyboru między wariantami adopcji rozwiązań chmurowych i oferując technologie, które najlepiej pasują do ich modelu biznesowego. Platforma chmurowa Azure i rozwiązania Microsoft 365 to świetne rozszerzenie naszej oferty - mówi Michał Potoczek, prezes Operatora Chmury Krajowej.

Więcej w środowym Pulsie Biznesu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: GSU

Polecane