Microvast i Tuscan po fuzji wejdą na giełdę

  • Paweł Makosz
opublikowano: 01-02-2021, 14:15

Szykuje się dosyć egzotyczna fuzja. Z jednej strony firma technologiczna specjalizująca się w bateriach, z drugiej podmiot, który swoją przyszłość wiązał z konopiami. W rezultacie ma powstać spółka, która ma jeszcze w tym roku wejść giełdę Nasdaq.

Chodzi o połączenie firm Microvast z Tuscan Holdings. Wartość połączonego przedsiębiorstwa ma wynieść ponad 3 mld USD. Transakcja zostanie sfinalizowana w drugim kwartale 2021 roku. Spółka ma być notowana na giełdzie Nasdaq pod symbolem MVST.

Microvast, założony w 2006 roku, produkuje akumulatory do pojazdów użytkowych, takich jak taksówki i autobusy. Firma zapewnia też zasilanie do samochodów górniczych i sprzętu portowego.

Tymczasem Tuscan to podmiot z zupełnie innego segmentu rynku. Pod kierownictwem dyrektora generalnego Stephana Vogela, firma początkowo ​​zamierzała skupić się na celach związanych z branżą konopi indyjskich, aczkolwiek dzisiaj kojarzona jest głównie z czekami in blanco.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Polecane