Midven wczoraj, PTWP dziś

KZ
opublikowano: 26-04-2013, 00:00

Wczoraj na małej giełdzie zadebiutowały akcje doradczo-inwestycyjnej spółki Midven.

Chętnych do kupowania akcji nie było zbyt wielu (obroty były symboliczne), ale ci, którzy się zdecydowali, płacili przynajmniej kilkanaście procent więcej od kursu odniesienia, który wynosił 4 zł. W portfelu inwestycyjnym spółki jest pięć podmiotów, z czego trzy — Medius, Logzact i iFusion — są także notowane na NC. W ramach działalności doradczej Midven działa na rynku polskim w imieniu amerykańskiego funduszu private equity Yorkville Advisors.

Dziś do obrotu na NewConnect wejdą natomiast akcje Polskiego Towarzystwa Wspierania Przedsiębiorczości (PTWP), wydawcy magazynów prasowych i portali internetowych (najbardziej znany to wnp.pl) oraz organizator konferencji i szkoleń. Głównym akcjonariuszem spółki jest Wojciech Kuśpik. W 2012 r. firma miała 26,8 mln zł przychodów i 2,05 mln zł zysku netto. Z oferty prywatnej spółka zdobyła 1,4 mln zł, a przy kursie odniesienia 16,3 zł kapitalizacja to 26 mln zł.

PTWP to 20 spółka, która zadebiutuje na GPW w tym roku.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KZ

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy