Mielecka strefa podliczyła kwartał

opublikowano: 31-03-2019, 22:00

Dziesięć firm, w tym większość mikro-, małych i średnich, dostało decyzje o wsparciu.

Taki był zamysł stworzenia Polskiej Strefy Inwestycji (PSI), czyli nowych zasad zwolnień podatkowych — mieli z nich w większym stopniu zacząć korzystać rodzimi przedsiębiorcy. Tak się dzieje: Euro-Park Mielec wydał w pierwszym kwartale dziewięć decyzji, a większość projektów planują mikro-, małe i średnie firmy. Największą inwestycję planuje Consolidated Precision Products Poland, producent systemów oraz części lotniczych. Firma zamierza zainwestować w Rzeszowie 80 mln zł. 53 mln zł wyda rzeszowska Marma Polskie Folie. Spółka, która wytwarza wyroby z tworzyw sztucznych: opakowania, folie i taśmy dla budownictwa i branży agro, zainwestuje w powiecie przeworskim. 16 mln zł zainwestuje rodzinna firma Stalmax z Radomyśla Wielkiego pod Mielcem.

Wraz z wejściem w życie ustawy o Polskiej Strefie Inwestycji pojawiły
się nowe wyzwania. To przede wszystkim konieczność większego zaangażowania w
pozyskanie inwestorów w naszym obszarze inwestycyjnym — mówi Krzysztof Ślęzak,
szef mieleckiej strefy
Zobacz więcej

WIĘCEJ PRACY:

Wraz z wejściem w życie ustawy o Polskiej Strefie Inwestycji pojawiły się nowe wyzwania. To przede wszystkim konieczność większego zaangażowania w pozyskanie inwestorów w naszym obszarze inwestycyjnym — mówi Krzysztof Ślęzak, szef mieleckiej strefy Fot. GK

Producent wyrobów metalowych złącznych z ponad 20-letnią historią zwiększy moce produkcyjne. Wśród mniejszych inwestorów są m.in. Brixton, producent mebli do wyposażenia sklepów, który zamierza wydać 800 tys. zł, For-Drew wytwarzający wybory z drewna — 2 mln zł oraz Lubcon Polska, firma wyspecjalizowana w produkcji i montowaniu urządzeń centralnego smarowania — 5 mln zł. Od września, kiedy PSI weszła w życie, mielecka specjalnastrefa ekonomiczna wydała 16 decyzji, w których firmy zadeklarowały zainwestowanie 653 mln zł i prawie 200 miejsc pracy.

— Potrzeby inwestorów zmieniają się i bardzo ważne jest, żeby potrafić na bieżąco im sprostać. Obecnie takim oczekiwaniem jest dostęp do gotowych hal produkcyjnych czy przestrzeni magazynowych. Dlatego naszym najważniejszym wyzwaniem jest budowa kolejnych obiektów przemysłowych — mówi Krzysztof Ślęzak, szef Euro- Parku Mielec.

Strefa rozpoczęła prace projektowe nad halami w Mielcu i Zaczerniu koło Rzeszowa. Podobne plany ma w Krośnie, gdzie wkrótce kupi w tym celu tereny.

a0affcda-429f-11ea-b77f-2e728ce88125
Co tam, panie, w inwestycjach?
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE
Co tam, panie, w inwestycjach?
autor: Małgorzata Grzegorczyk
Wysyłany raz w miesiącu
Małgorzata Grzegorczyk
Najciekawsze zagraniczne inwestycje w Polsce i polskie za granicą. Gdzie powstają, ile kosztują i które firmy będą szukać wykonawców i pracowników
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy