Mięso z roślin podbija USA

opublikowano: 06-08-2019, 22:00

Kolejna spółka produkująca wegetariańskie substytuty mięsa prężnie się rozpycha na amerykańskim rynku żywieniowym.

Tyson Foods ogłosił, że wprowadza swoje roślinne „nugetsy z kurczaka” marki Raised&Rooted do 4 tys. sklepów — pisze MarketWatch.

Do końca września firma chce uruchomić też dostawy dla kontrahentów. Spółka ogłosiła w czerwcu, że opracowała przysmak przypominający w smaku i wyglądzie danie z kurczaka.

— Tego typu szybki start pokazuje możliwości i skalę Tyson Foods oraz to, że cały kraj jest w naszym zasięgu — mówi Noel White, główny dyrektor wykonawczy w Tyson Foods.

Dodaje, że spółka skupia się na razie na dystrybucji w USA, ale nie wyklucza wyjścia na międzynarodowe rynki. Tyson Foods ze swoją marką Raised&Rooted jest największym konkurentem Beyond Meat, innego producenta mięsa z roślin, który zasłynął między innymi z eksperymentów w Australii, gdzie w jednej z pizzerii przez kilka dni klientom serwowano bez ich wiedzy „sztuczne mięso”, by udowodnić, że jego smak nie różni się od prawdziwego. Obie spółki notowane są na giełdzie, gdzie budzą wiele emocji wśród inwestorów.

1646e18c-8c31-11e9-bc42-526af7764f64
Puls Biznesu po godzinach
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE
Puls Biznesu po godzinach
autor: Marcin Goralewski
Wysyłany raz w tygodniu
Marcin Goralewski
Newsletter, który pozwoli odpocząć od codziennych newsów. Sylwetki ludzi biznesu, trendy, reportaże i podcasty
ZAPISZ MNIE

Administratorem Pani/a danych osobowych będzie Bonnier Business (Polska) Sp. z o. o. (dalej: my). Adres: ul. Kijowska 1, 03-738 Warszawa.

Kliknij w link w wiadomości, aby potwierdzić subskrypcję newslettera.
Jeżeli nie otrzymasz wiadomości w ciągu kilku minut, prosimy o sprawdzenie folderu SPAM.
© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy