PB Po Godzinach
Partnerem cyklu EKO jest logo Provident

Mięso z roślin podbija USA

opublikowano: 06-08-2019, 22:00

Kolejna spółka produkująca wegetariańskie substytuty mięsa prężnie się rozpycha na amerykańskim rynku żywieniowym.

Tyson Foods ogłosił, że wprowadza swoje roślinne „nugetsy z kurczaka” marki Raised&Rooted do 4 tys. sklepów — pisze MarketWatch.

Do końca września firma chce uruchomić też dostawy dla kontrahentów. Spółka ogłosiła w czerwcu, że opracowała przysmak przypominający w smaku i wyglądzie danie z kurczaka.

— Tego typu szybki start pokazuje możliwości i skalę Tyson Foods oraz to, że cały kraj jest w naszym zasięgu — mówi Noel White, główny dyrektor wykonawczy w Tyson Foods.

Dodaje, że spółka skupia się na razie na dystrybucji w USA, ale nie wyklucza wyjścia na międzynarodowe rynki. Tyson Foods ze swoją marką Raised&Rooted jest największym konkurentem Beyond Meat, innego producenta mięsa z roślin, który zasłynął między innymi z eksperymentów w Australii, gdzie w jednej z pizzerii przez kilka dni klientom serwowano bez ich wiedzy „sztuczne mięso”, by udowodnić, że jego smak nie różni się od prawdziwego. Obie spółki notowane są na giełdzie, gdzie budzą wiele emocji wśród inwestorów.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Polecane