Mieszkanie+ wchodzi do Warszawy

opublikowano: 12-07-2018, 22:00

Ruszyły konsultacje społeczne w sprawie osiedla Nowe Jeziorki, pierwszej stołecznej inwestycji realizowanej w ramach rządowego programu.

Osiedle Nowe Jeziorki powstanie na prawie 15-hektarowej działce przy ulicy Karczunkowskiej w Warszawie. Zaoferuje około 2,7 tys. nowoczesnych mieszkań w 19 budynkach. Koncepcję urbanistyczną inwestycji opracowały pracownie 22Architekci i AMC — Andrzej M. Chołdzyński.

— Nowe Jeziorki będą się znacznie różniły się od standardowych inwestycji deweloperskich. Projekt zakłada nie tylko powstanie zabudowy mieszkaniowej, lecz także placu miejskiego czy parku centralnego będącego miejscem rekreacji i wypoczynku. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której mieszkańcy będą mogli wygodnie i aktywnie spędzać czas — mówi Grzegorz Muszyński, członek zarządu spółki BGK Nieruchomości (BGKN), która realizuje inwestycję.

Na terenie osiedla powstanie także szkoła podstawowa z przedszkolem i boiskiem.

— W Nowych Jeziorkach nie będziemy stawiać płotów, by odgradzać się od otoczenia. Ruszamy z konsultacjami, by osiedle opowiadało także na potrzeby jego sąsiadów i pozytywnie wpłynęło na całą okolicę — mówi Grzegorz Muszyński.

Zorganizowane zostaną dwa otwarte spotkania dla zainteresowanych mieszkańców i potencjalnych interesariuszy planowanej inwestycji. Odbędą się 19 lipca i 5 września w Centrum Sportu i Rekreacji w Mysiadle. Na ich podstawie zostaną wypracowane wytyczne, które BGKN przekaże pracowniom projektującym osiedle i zaprezentuje mieszkańcom.

Nowe Jeziorki to pierwsza warszawska inwestycja realizowana w ramach rządowego programu Mieszkanie+, którego głównym założeniem jest ułatwienie Polakom dostępu do nowoczesnych mieszkań z niskim czynszem. Jako pierwsze oddano do użytku lokale w Jarocinie.

10 tys. Tyle osób, według szacunków BGKN, może zamieszkać w Nowych Jeziorkach.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Anna Gołasa

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu