MIiR: pierwsze warunki przystąpienia samorządów do programu Mosty dla Regionów

  • PAP
opublikowano: 02-08-2018, 11:06

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przedstawiło w czwartek pierwsze warunki dla samorządów chętnych do przystąpienia do rządowego programu Mosty dla Regionów, np. budowa mostu ma zacząć się najpóźniej trzy lata po wydaniu pozwolenia na budowę lub zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Nabór wniosków rusza 16 sierpnia.

Program zakłada możliwość dofinansowania do 80 proc. kosztów inwestycji związanych z budową nowych mostów na drogach samorządowych.

Jak poinformowało MIiR, przed samorządami chcącymi uczestniczyć w programie postawiono kilka warunków. Dokumentacja, która powstanie dzięki dofinansowaniu z programu musi być gotowa do 31 grudnia 2022 r. Przygotowanie dokumentacji nie może być dofinansowane z funduszy unijnych, norweskich, szwajcarskich ani z budżetu państwa. Budowa mostu ma zacząć się najpóźniej trzy lata po wydaniu pozwolenia na budowę lub zezwolenia na realizację inwestycji drogowej.

Ministerstwo podkreśliło, że wszystkie potrzebne dokumenty – ogłoszenie, wniosek, kryteria oceny - są dostępne od czwartku na jego stronie internetowej. Nabór jest otwarty dla wszystkich chętnych samorządów, z wyłączeniem miast na prawach powiatu. Potrwa do 29 marca 2019 r.

MIiR po analizach rekomendował do programu 21 priorytetowych, według rządu inwestycji. Lista zawiera pięć nowych mostów drogowych na Wiśle (cztery w Mazowieckiem i jeden w Lubelskiem), cztery na Odrze, pięć na Warcie, dwa na Bugu i po jednym na Sanie, Noteci, Pilicy, Narwi i na rzece Elbląg.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu