Czytasz dzięki

Mikołaj Wild prezesem Centralnego Portu Komunikacyjnego

opublikowano: 23-12-2019, 22:00

W wigilię Wigilii były wiceminister infrastruktury i były pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) został prezesem spółki, która buduje lotnisko centralne dla Polski.

Rozpoczęcie prac planuje w 2023 r. Spółka CPK powstała w 2018 r., a jej zadaniem jest przygotowanie i realizacja budowy lotniska i inwestycji towarzyszących, czyli nowej sieci linii kolejowych, dróg ekspresowych, autostrad i pozostałej infrastruktury przesyłowej. Poza Mikołajem Wildem do zarządu została wybrana także Sylwia Matusiak, która odpowiada za komunikację i PR. Od lipca była członkiem zarządu delegowanym przez radę nadzorczą i pełniła nadzór nad tymi dziedzinami, a także nad biurem strategii i współpracy międzynarodowej CPK. W radzie nadzorczej zasiadała od momentu rozpoczęcia działalności spółki.

W skład zarządu wchodzą także: Piotr Malepszak, który odpowiada za część kolejową inwestycji, Dariusz Sawicki zajmujący się komponentem lotniczym i Michał Wrona nadzorujący finanse. CPK ma powstać do końca 2027 r. i być zlokalizowany 37 km na zachód od Warszawy, zająć 3 tys. ha, w pierwszym etapie obsługiwać 45 mln pasażerów, a docelowo — 100 mln.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Małgorzata Grzegorczyk

Polecane