Mikroprzedsiębiorstwa montażowe łączą siły

MAS
opublikowano: 27-09-2011, 00:00

10 września odbył się w Kazimierzu Dolnym pierwszy konkurs Mistrzowie Montażu.

Do konkursu organizowanego przez Centrum Analiz Branżowych zgłosiło się 30 ekip montujących stolarkę okienną. Ich pracę oceniali specjaliści z warszawskiego Instytutu Techniki Budowlanej. Pierwszym etapem konkursu był sprawdzian wiedzy teoretycznej z zakresu montaży. Dziesięć drużyn, które odpowiedziało na więcej niż 3/4 pytań testowych zakwalifikowało się do drugiego — praktycznego etapu konkursu. Zadanie konkursowe polegało na zamonotwaniu okna dwuskrzydłowego. Najlepsza okazała się grupa montażystów firmy Kristech z Inowrocławia. Mistrzowie Montażu to nie tylko weryfikacja wiedzy i umiejętności ekip montujących okna, ale również program edukacyjny, który dostarcza montażystom wydawnictwa i artykuły fachowe, poradniki książkowe i filmy instruktażowe. W trakcie realizacji programu zawiązało się Zrzeszenie Montażystów Stolarki, które chce zrzeszać najlepszych montażystów okien i drzwi oraz wspierać ich technicznie i prawnie. W planach jest również stworzenie systemu wspólnych zakupów materiałów dla mikroprzedsiębiorstw montażowych. Kolejnym etapami programu będą turnieje montażowe w Warszawie, na poznańskiej Budmie, a później na regionalnych imprezach targowych w Sosnowcu, Krakowie i Olsztynie.

Kontakt

Informacji o programie i materiałach merytorycznych udziela Agnieszka Niedbała +48 504 315 106 e-mail: sekretariat@montaze. info.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: MAS

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu