Miliarder buduje turystyczny raj

opublikowano: 29-03-2018, 22:00

100 mln USD — tyle wydał Lang Walker, jeden z najbogatszych Australijczyków, na budowę luksusowego turystycznego resortu Kokomo na prywatnej wyspie w regionie Fidżi.

100 mln USD — tyle wydał Lang Walker, jeden z najbogatszych Australijczyków, na budowę luksusowego turystycznego resortu Kokomo na prywatnej wyspie w regionie Fidżi. Fortuna Langa Walkera, inwestora z branży turystyczno-budowlanej, jest szacowana dzisiaj na 2,3 mld USD, co daje mu 17. pozycję na liście największych krezusów w kraju.

— To jedyny projekt, w którym się zakochałem — mówi 72-letni inwestor.

Kokomo Private Island Fiji to luksusowy hotel, oferujący gościom 21 willi i 5 rezydencji, wszystkie położone przy plaży. Od tego roku do ich dyspozycji będzie również siłownia na szczycie wzgórza, szkoła nurkowania, ulepszone menu posiłków i napojów oraz SPA. Wyspa położona jest niedaleko jednej z największych na świecie raf koralowych. Każdy gość hotelu ma do niej dostęp w każdej chwili — jeśli potrafi nurkować. Początkowo budżet inwestycji wynosił 10 mln USD, ale szybko okazało się, że trzeba go zwiększyć dziesięciokrotnie.

— Często mi mówią, że nie powinienem przekraczać założonych limitów, bo za każdym razem, jak mam nowy pomysł, okazuje się, że trzeba za niego płacić pieniędzmi — mówi Lang Walker.

Promocyjne ceny biletów lotniczych na Fidżi z europejskich miast zaczynają się od około 4,5 tys zł.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Aleksandra Rogala

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Po godzinach / Miliarder buduje turystyczny raj