Milion starych diesli

opublikowano: 10-10-2018, 22:00

Dysproporcja między zakupami nowych aut przez firmy a zakupami klientów indywidualnych jest ogromna.

W ciągu trzech kwartałów tego roku Polscy klienci kupili nieco ponad 450 tys. aut nowych. Na rynku używanych ruch jest większy — o ponad cztery razy. Z raportu AAA AUTO, opartego na analizie danych dotyczących sprzedaży aut używanych w komisach, na stronach internetowych oraz u dilerów samochodów używanych, wynika, że w pierwszych trzech kwartałach roku pojawiło się ponad 1,9 mln ofert sprzedaży samochodów używanych. To o 272,4 tys. więcej niż przed rokiem.

Największa liczba ofert dotyczyła samochodów z silnikami Diesla —
zaoferowano ich do sprzedaży 986,9 tys.
Zobacz więcej

DIESLA MOC:

Największa liczba ofert dotyczyła samochodów z silnikami Diesla — zaoferowano ich do sprzedaży 986,9 tys. Fot. iStock

Najpopularniejszym modelem oferowanym na sprzedaż był opel astra — aż 60,3 tys. aut. Na drugim miejscu znalazł się volkswagen passat — 53,4 tys., a na trzecim BMW 3 — 49,6 tys. Mediana ceny samochodu używanego wzrosła o 200 zł i wyniosła 16,6 tys. zł. Na rynku oferowanotakże samochody starsze i z większym przebiegiem niż w 2017 r. Mediana przebiegu wyniosła obecnie 180 tys. km, a wieku — 11,4 lat. Najwięcej ofert sprzedaży samochodów używanych pojawiło się w województwie mazowieckim — 317,8 tys., najmniej w województwie opolskim — 32,1 tys. Najwyższe ceny odnotowano w województwie mazowieckim — mediana wyniosła 19,9 tys. zł, a największy przebieg miały auta w województwie lubelskim — niemal 202 tys. km.

Największa liczba ofert dotyczyła samochodów z silnikami Diesla — zaoferowano ich do sprzedaży 986,9 tys., natomiast aut na benzynę 737,3 tys., elektryków 261 i nieco ponad 6,1 tys. hybryd.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marcin Bołtryk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy