Milioner w loży prezydenckiej na Narodowym

opublikowano: 05-03-2012, 00:00

Ani Donald Tusk, ani Bronisław Komorowski nie będą 12 czerwca oglądać mecz Polska — Rosja z loży prezydenckiej na Stadionie Narodowym. Przy podziale miejsc na widowni nie było sentymentów — decydowały pieniądze.

Wśród tuzów polskiego biznesu kibiców nie brakuje — Józef Wojciechowski jest właścicielem JW Construction i Polonii Warszawa, Janusz Filipiak — Comarchu i Cracovii, Zygmunt Solorz-Żak ma Polsat i Śląsk Wrocław, a w biznesie i na boisku rywalizuje z nim Mariusz Walter, współwłaściciel TVN i Legii Warszawa. Ale to nie rodzimi miliarderzy zasiądą w najbardziej prestiżowej loży na polskim stadionie. Według ustaleń „Pulsu Biznesu”, za 1,2 mln EUR (4,92 mln zł) wykupił ją Roman Abramowicz, rosyjski miliarder, właściciel Chelsea Londyn, nr 53 na liście najbogatszych na świecie. Sprzedaż wszystkich lóż na stadionach jest w gestii UEFA.

— Loża prezydencka na Stadionie Narodowym została już sprzedana, ale wiąże nas tajemnica handlowa i nie mogę powiedzieć, kto ją kupił ani nawet, z jakiego jest kraju — ucina Robert Korzeniowski, doradca UEFA w zakresie PR i marketingu programu pakietów korporacyjnych Hospitality.

W sumie w trakcie turnieju UEFA na pakiety biznesowe przeznaczyła blisko 60 tys. miejsc, czyli 4 proc. wszystkich miejsc na widowni. Średnio na meczu ma być około 2 tys. kibiców klasy biznes.

— Do tej pory tylko w Polsce pakiety kupiło ponad 400 klientów, a ich liczba szybko rośnie. Teraz, na mniej niż 100 dni do meczu otwarcia, sprzedaż mocno ruszyła również za granicą. Pakiety biznesowe są jeszcze dostępne na każdy mecz. Najbardziej wyprzedane są mecze we Wrocławiu. Pozostały tylko nieliczne prywatne loże skybox — mówi Robert Korzeniowski.

Średnia cena jednego meczu w pakietach to 1,7 tys. EUR, a meczu finałowego 6,9 tys. EUR. Czy to, że na trzy miesiące przed turniejem można jeszcze kupić pakiety, świadczy o małym zainteresowaniu? — Nie, zostało ich bowiem niewiele. Sprzedaż jest zgodna z planem. Wiele firm czekało na wyniki losowania i dopiero teraz decyduje o tym, ilu gości i na jaki mecz zaprosi. Inne czekały na inaugurację Stadionu Narodowego — tłumaczy Robert Korzeniowski.

Co czeka lokatorów loży?

Zobacz więcej zdjęć na stronie naszemiasto.pl>>

Co planują VIP-y z Polski?

Zapytaliśmy o plany związane z Euro 2012 Janusza Filipiaka, Józefa Wojciechowskiego, Zbigniewa Jakubasa, Marka Jutkiewicza, Jerzego Mazgaja, Dariusza Miłka, Zbigniewa Drzymałę, Krzysztofa Jędrzjewskiego i wielu innych polskich ludzi biznesu. Odpowiedzi w poniedziałkowym "Pulsie Biznesu" - czytaj>>

Tak możesz zamówić loże VIP na Stadionie Narodowym >>

 

 

 

 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Grzegorz Nawacki

Polecane