Milionerzy lubią inwestować w Europie

KŁ, CNBC.com
opublikowano: 12-01-2015, 15:18

Europa jest ulubioną zagraniczną lokalizacją do inwestycji, wynika z najnowszego badania przeprowadzonego przez Spectrem Group.

W na pytanie o region lub kraje, w których planują tegoroczne inwestycje, aż 19 proc. wskazało Europę, co dało jej pierwsze miejsce wśród najczęściej wskazywanych lokalizacji.  Na kolejnym miejscu znalazły się Chiny, z 15 proc. wskazań, potem Kanada (12 proc.) i Wielka Brytania (9 proc.)

To duża zmiana od 2011 r., gdy na pierwszym miejscy znajdowały się Chiny (21 proc.), a na drugim Brazylia (20 proc.). Wówczas Europa zajmowała trzecie miejsce, a jako miejsce inwestycji stary kontynent wskazało 12 proc. respondentów.

Tegorocznym badaniem zostało objętych 1565 osób posiadających inwestowalne aktywa w przedziale od 1-5 mln USD.

Zdaniem prezesa Spectrem Group, Georgea Walpera nie oznacza to wcale, że milionerzy kochają Europę – w grę wchodzi raczej zdrowy rozsądek. Tu bowiem rządy są stabilniejsze i mniej angażują się w gospodarkę, niż rządy w Chinach, Brazylii i innych, niegdyś tak modnych rynkach wschodzących. 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: KŁ, CNBC.com

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu