Miliony na ekspansję firm

opublikowano: 26-03-2017, 22:00

Mali gracze, którzy chcą rozwinąć skrzydła poza Polską, mogą starać się o granty. W puli jest 200 mln zł.

Na przedsiębiorców ze Wschodu, którzy chcą wejść na obce rynki, czekają dotacje. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) ogłosiła kolejny konkurs z unijnym wsparciem w ramach działania 1.2 programu Polska Wschodnia („Internacjonalizacja MSP”). Będzie ono przyznawane na nowych zasadach. Do tej pory nabór składał się z dwóch etapów. W pierwszym przedstawiciele biznesu mieli szansę powalczyć o unijną kasę na przygotowanie kompleksowego modelu biznesowego pod kątem wejścia na nowe rynki, a w drugim na jego wdrożenie. Teraz firmy będą musiały dołączyć do składanego wniosku już gotowy, opracowany we własnym zakresie model biznesowy. Nabór rozpocznie się 28 kwietnia, a zakończy w czerwcu.

— Budżet nadchodzącego konkursu w wysokości 200 mln zł powinien sfinansować większość interesujących przedsięwzięć, które spełnią warunki formalne oraz merytoryczne — ocenia Bartosz Trojnar, menedżer ds. innowacji i B+R w Deloitte. Maksymalne wsparcie dla pojedynczego projektu wyniesie 550 tys. zł. Eksperci PARP podkreślają, że dofinansowanie usług doradczych dotyczących opracowania nowego modelu biznesowego nie może przekroczyć 30 tys. zł. Co ważne, z dotacji mogą skorzystać mikro-, mali i średni przedsiębiorcy tylko z pięciu województw: lubelskiego, podkarpackiego, podlaskiego, świętokrzyskiego i warmińsko- -mazurskiego. Granty sfinansują również udział przedstawicieli biznesu w zagranicznych misjach i targach.

550 tys. zł To maksymalne wsparcie dla projektu.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy