Miliony na inwestycje dotyczące ścieków

opublikowano: 08-10-2018, 22:00

Firmy z województwa kujawsko-pomorskiego, które chcą inwestować w budowę oczyszczalni ścieków, będą mogły powalczyć o granty.

Okazję do tego daje im działanie 4.3 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego („Rozwój infrastruktury wodno- -ściekowej”). Do podziału między wnioskodawców jest ponad 39 mln zł. O dotacje będą mogły starać się nie tylko firmy, ale również samorządy. Granty pokryją koszty budowy lub modernizacji sieci kanalizacyjnych i oczyszczalni ścieków. Ponadto beneficjenci będą mogli przeznaczyć wsparcie na inwestycje w specjalistyczne instalacje do prowadzenia procesów odzysku lub unieszkodliwiania osadów ściekowych. Dotacje pokryją też wydatki związane z budową inteligentnych systemów zarządzania sieciami wodociągowymi, laboratoriów i zakupem aparatury kontrolno-pomiarowej. Wnioski o dofinansowanie należy składać w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Toruniu, pl. Teatralny 2. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na czerwiec.

WAŻNA DATA

29.10 Od tego dnia będzie można składać wnioski o dotacje z działania 4.3 RPO WK-P. Nabór zakończy się 11 stycznia 2019 r.

WIĘCEJ INFORMACJI: www.mojregion.eu

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane