Miliony na produkty, jakich mało

opublikowano: 22-07-2018, 22:00

Mali i średni gracze z regionu, którzy chcą wprowadzać na rynek nowe lub ulepszone produkty i usługi, będą mogli powalczyć o dotacje z poddziałania 1.5.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego

Mali i średni gracze z regionu, którzy chcą wprowadzać na rynek nowe lub ulepszone produkty i usługi, będą mogli powalczyć o dotacje z poddziałania 1.5.1 Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego („Wsparcie innowacyjności produktowej i procesowej MŚP”). Do podziału między wnioskodawców jest 21,5 mln zł. O wsparcie mogą ubiegać się również zgrupowania i partnerstwa firm MŚP. Dotacje sfinansują m.in. projekty związane z wdrażaniem w przedsiębiorstwach nowych lub znacząco ulepszonych metod produkcji i dostaw. Granty pokryją też koszty wprowadzania innowacyjnych produktów na rynek.

Przedsięwzięcia powinny wpisywać się w jedną z inteligentnych specjalizacji wyznaczonych dla województwa dolnośląskiego. W tym zestawieniu są m.in. branża chemiczna i farmaceutyczna, żywność wysokiej jakości, produkcja maszyn i urządzeń, obróbka materiałów oraz technologie informacyjno-komunikacyjne.

Szansę na dofinansowanie mają np. inwestycje w nowoczesne technologie przeciwdziałające zmianom klimatu.

Maksymalne wsparcie dla mikro i małych przedsiębiorstw wyniesie 45 proc. kosztów kwalifikowanych projektu, a dla średnich — 35 proc. Rozstrzygnięcie konkursu planowane jest na listopad.

WAŻNA DATA

25.07 Od tego dnia firmy MŚP i ich partnerstwa będą mogły składać wnioski o dotacje z poddziałania 1.5.1 RPO WD. Nabór zakończy się 3 sierpnia.

WIĘCEJ INFORMACJI www.rpo.dolnyslask.pl

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Dorota Zawiślińska

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu