Miliony na zakupy e-autobusów

Alesandra Rogala
opublikowano: 12-08-2018, 22:00

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) ogłosił nabór wniosków w nowym konkursie skierowanym do małych i średnich gmin (do 100 tys. mieszkańców), spółek komunalnych w takich gminach oraz firm, które świadczą usługi zbiorowego transportu na podstawie umowy z JST. Wsparcie będzie można otrzymać nie tylko na nabycie autobusów elektrycznych, ale też na szkolenia dla kierowców i modernizację lub budowę stacji ładowania pojazdów publicznego transportu zbiorowego, a także wszystkie przedsięwzięcia polegające na obniżeniu zużycia energii i paliw w transporcie publicznym.

Dofinansowania będą przydzielane w formie dotacji (w sumie zarezerwowano na ten cel ok. 19 mln zł) oraz preferencyjnych pożyczek (łącznie do rozdysponowania jest ok. 149 mln zł). W pierwszym przypadku NFOŚiGW czeka na wnioski do 28 września br., a w drugim — do 17 grudnia 2018 r.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Alesandra Rogala

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu