Miller: nie ma ryzyka przerwania wałów

PAP
28-05-2010, 09:41

Sytuacja powodziowa stabilizuje się; nie ma  ryzyka przerwania wałów ani na Wiśle, ani na Odrze - poinformował w piątek minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller.

Fala powodziowa wpływa do Bałtyku, nie grozi przerwaniem wałów. Oprócz podtopień, mieszkańcom nie grozi ryzyko - powiedział szef MSWiA na konferencji prasowej.

Fala powodziowa na Odrze znajduje się w Słubicach. "Poziom wody jest wysoki, ale nie aż tak, żeby groziło to przerwaniem wałów" - ocenił Miller. Fala na Warcie została obniżona dzięki pracy zbiornika w Jeziorsku, jednak teraz przechodzenie fali kulminacyjnej trwa nie jeden - dwa dni, ale do siedmiu. Fala zbliża się do Poznania, gdzie jest spodziewana w sobotę lub niedzielę.

W Sandomierzu i Wilkowie - gdzie doszło do przerwania wałów - trwają prace, których celem jest spowodowanie powrotu wody do koryta rzeki. (PAP)

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: PAP

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Inne / Miller: nie ma ryzyka przerwania wałów