Mimo kłopotów Stoczni BPH-PBK planuje zysk w II kw.

Elektrociepłownia "Będzin" Spółka Akcyjna
26-06-2002, 14:47

WARSZAWA (Reuters) - Mimo utworzenia kolejnych rezerw związanych z zaangażowaniem w kredytowanie Stoczni Szczecińskiej, BPH-PBK nie spodziewa się, że w drugim kwartale poniesie stratę, powiedziała w środę doradca prezesa banku.

Jadwiga Zaręba poinformowała podczas spotkania z analitykami bankowymi, że BPH-PBK dotworzył dodatkowe 30 procent rezerw na kredyty udzielone Stoczni.

"W drugim kwartale strata nie wystąpi, bo dotworzone rezerwy na Stocznię mieszczą się w planowanych rezerwach na ten rok. Dotworzyliśmy 30 procent rezerw i na koniec drugiego kwartału mamy utworzonych około 50 procent rezerw w stosunku do naszego zaangażowania w Stoczni" - dodała. Około 20 procent rezerw zostało już utworzone w pierwszym kwartale.

Zaręba nie podała jaka jest dokładnie wartość zaangażowania banku, ale podawane przez media 280 milionów złotych określiła jako "bliskie rzeczywistości".

Doradca prezesa powiedziała również, że dzięki przyspieszeniu restrukturyzacji jak i stabilizacji w sektorze małych przedsiębiorstw, bank będzie mógł zniwelować negatywny wpływ udzielonej Stoczni pożyczki.

Bank nie podawał jakich strat spodziewa się w związku z sytuacją Stoczni. Dla porównania Bank Pekao SA wcześniej informował, że w jego przypadku strata z tytułu zaangażowania w Stocznię na poziomie około 500 milionów złotych może sięgnąć do 150 milionów złotych.

Po pierwszym kwartale tego roku zysk netto grupy BPH-PBK spadł do 62 milionów złotych z 91,9 miliona w analogicznym okresie roku ubiegłego.

((Paweł Kozłowski, Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Elektrociepłownia "Będzin" Spółka Akcyjna

Najważniejsze dzisiaj

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Mimo kłopotów Stoczni BPH-PBK planuje zysk w II kw.