Min. gosp. Argentynyspotka się z szefem MFW

Zakłady Magnezytowe "Ropczyce" S.A.
07-12-2001, 18:49

WASZYNGTON (Reuters) - Minister gospodarki Argentyny Domingo Cavallo spotka się w piątek po południu z dyrektorem zarządzającym Międzynarodowego Funduszu Walutowego Horstem Koehlerem, podał w piątek Fundusz.

"Dyrektor spotka się panem Cavallo w siedzibie MFW dziś po południu" - powiedziała rzeczniczka tej instytucji, Angela Gaviria.

Wcześniej jeden z doradców argentyńskiego ministra powiedział Reuterowi, że po spotkaniu, które pierwotnie miało się odbyć w południe czasu nowojorskiego, Cavallo spotka się z dziennikarzami.

Do Waszyngtonu przybyli takż sekretarz skarbu Argentyny Jorge Baldrich i minister finansów Daniel Marx. Zespół ten ma za zadanie przekonać MFW, by odblokował zamrożoną pożyczkę w wysokości 1,3 miliarda dolarów.

Według Funduszu powodem impasu w rozmowach z Argentyną jest brak gwarancji, że kraj ten będzie w stanie, tak jak obiecał, utrzymać zerowy deficyt budżetowy. Z kolei Argentyna desperacko potrzebuje pieniędzy na obsługę sięgającego 132 miliardów dolarów zadłużenia.

Rzecznik amerykańskiego Departamentu Skarbu - Michele Davis powiedziała, że Cavallo nie spotka się ani z sekretarzem skarbu Paulem O'Neillem ani z żadnym innym przedstawicielem tego resortu.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 97 00, fax +48 22 653 97 80, warsaw.newsroom@reuters.com))

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Zakłady Magnezytowe "Ropczyce" S.A.

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Min. gosp. Argentynyspotka się z szefem MFW