Minimalne zmiany indeksów

opublikowano: 20-07-2017, 22:31
aktualizacja: 20-07-2017, 22:40

Dow Jones spadł o 0,1 proc., a S&P500 o mniej niż 0,1 proc. Nasdaq kończył sesję wzrostem o prawie 0,1 proc. i choć jego wartość nie wzrosła istotnie, to ustanowił nowe rekordy intraday i zamknięcia, a także była to już jego dziesiąta z rzędu wzrostowa sesja. Tak długiej serii zwyżek nie notował od lutego 2015 roku.

Dzień po rekordowych zamknięciach indeksów amerykańskich rynków akcji inwestorzy nie kwapili się do kupowania. Najważniejsza są dla nich obecnie wyniki spółek, a po czwartkowej sesji miały je opublikować Microsoft i eBay. Dane makro publikowane w czwartek nie wywołały większej reakcji. Średnią Dow Jones pociągnęła natomiast mocno w dół największa od 17 lat przecena akcji Home Depot, detalisty, który może mocno stracić na porozumieniu Sears z Amazon.com w sprawie sprzedaży przez internet sprzętu AGD Kenmore. Słabł dolar, drożało złoto. Kurs ropy początkowo rósł, co było echem środowego raportu o jej zapasach w USA, ale potem zaczął spadać.

Zobacz więcej

Reuters/Forum

Na zamknięciu spadała wartość indeksów 6 z 10 głównych segmentów S&P500. Najmocniej traciły spółki materiałowe (-0,8 proc.) i przemysłowe (-0,6 proc.). Najlepiej na tle rynku wyglądały segmenty użyteczności publicznej (0,7 proc.) i usług telekomunikacyjnych (1,4 proc.). Na zamknięciu taniało 48 proc. spółek z S&P500. Spośród blue chipów ze średniej Dow Jones tyle samo taniało, co drożało. Najmocniej spadały kursy Home Depot (-4,1 proc.),  Travelers Companies(-1,5 proc.) i General Electric (-0,9 proc.). Najmocniej rosły kursy UnitedHealth Group (1,2 proc.), Verizon Communications (1,8 proc.) i Nike (2,3 proc.). 

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Marek Druś

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu