Mintos goni miliard euro

opublikowano: 16-07-2018, 22:00

Inwestycje w pożyczki to specjalność łotewskiego start-upu. Polska jest dla niego piątym krajem pod względem wolumenu obrotów.

Mintos to łotewski fintech, który trzy lata temu zadebiutował na rynku ze swoją giełdą pożyczkową. Dziś rośnie znacznie szybciej, niż pierwotnie zakładali jego założyciele — o 10-15 proc. miesiąc do miesiąca.

Stopa zwrotu na kapitale sięga aż 12 proc. — podkreśla Martin Sulte, współzałożyciel i dyrektor giełdy pożyczkowej Mintos. Z platformy mogą korzystać osoby prywatne, które chcą zainwestować kapitał w pożyczki udzielone przez pozabankowe instytucje finansowe.
Zobacz więcej

INSTRUMENTY ALTERNATYWNE:

Stopa zwrotu na kapitale sięga aż 12 proc. — podkreśla Martin Sulte, współzałożyciel i dyrektor giełdy pożyczkowej Mintos. Z platformy mogą korzystać osoby prywatne, które chcą zainwestować kapitał w pożyczki udzielone przez pozabankowe instytucje finansowe. Fot. ARC

— W samym tylko 2018 r. do platformy dołączyło 18 firm oraz ponad 23 tys. inwestorów indywidualnych. Otworzyliśmy się też na nowe rynki, takie jak m.in. Wielka Brytania, Kenia, Mołdawia czy Meksyk. Zapowiadaliśmy, że do końca roku planujemy przekroczyć barierę 1 mld EUR w zainwestowanych środkach, tymczasem już teraz zbliżamy się do tego celu dużymi krokami. Zgodnie z naszymi ostatnimi szacunkami, może to nastąpić do końca września — mówi Martins Sulte, współzałożyciel i prezes AS Mintos Marketplace. \

Zeszły rok dla fintechu był zyskowny — zarobił 196 tys. EUR. Obecnie koncentruje się jednak na dynamicznym rozwoju działalności na światowych rynkach. Strategia polega na docieraniu do coraz szerszego grona inwestorów indywidualnych i pozyskiwaniu kolejnych partnerów biznesowych, takich jak firmy pożyczkowe i leasingowe.

Do tej pory w rozwój platformy zainwestowano 850 mln zł. Na Mintosie zarejestrowało się już ponad 68 tys. inwestorów z ponad 70 krajów. Obecnie na platformie dostępne są propozycje inwestycyjne od 46 firm, głównie z pozabankowego sektora pożyczkowego. W Polsce spółka działa od roku i przyciągnęła w tym czasie 3,4 tys. osób i 10 firm. Według wolumenu inwestycji, Polska jest jednym z pięciu największych rynków na platformie Mintos. Jeszcze w tym roku spółka planuje otworzyć nowe biura w Brazylii, Rosji i południowo-wschodniej Azji.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Karolina Wysota

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy