Minutes nieco uspokoiły inwestorów

opublikowano: 10-07-2013, 22:08

Środowa sesja na amerykańskich giełdach stała pod znakiem sporej nerwowości.

Indeksy poddawały się wahaniom w rytm zmian nastrojów inwestorów, którzy wyczekiwali na publikację zapisków – tzw. minutes – z ostatniego posiedzenia władz monetarnych.

Po dosyć obiecującym otwarciu, indeksy spółek reprezentujących tradycyjne sektory gospodarki szybko oddały zyski schodząc w czerwone regiony. Znacznie lepiej prezentował się tym razem segment spółek technologicznych, gdzie gracze wykazywali się większym spokojem.

Prezentacja minutes tchnęła nieco optymizmu w serca inwestorów pozwalając na odrobienie wcześniejszych strat. Okazało się bowiem, że wielu członków FOMC chciałoby wpierw zobaczyć wyraźną poprawę sytuacji na rynku pracy zanim władze monetarne ograniczą skalę programu skupu obligacji.

Z zaprezentowanych w środę danych makro, najbardziej istotne znaczenie miały te dotyczące zapasów i sprzedaży odnotowanej przez amerykańskich hurtowników. Nieoczekiwanie spadły zapasy w maju i to najmocniej od września 2011 r.

Pozytywnym sygnałem był też wzrost sprzedaży. Z zagranicznych wskaźników wpływ na decyzje graczy miały dane o chińskim handlu zagranicznym. Zaskoczył zarówno spadek eksportu, jak i spadek importu przez Państwo Środka wzmacniając obawy o kondycję drugiej pod względem wielkości gospodarki świata.

Spośród spółek udany dzień mieli posiadacze akcji Hewlett-Packard. Producent sprzętu komputerowego, zdaniem analityków banki Citigroup zasłużył sobie na podwyższenie rekomendacji ze „sprzedaj” do „kupuj” oraz dwukrotnego podniesienia ceny docelowej walorów.

Powodów do zadowolenia nie mieli z kolei akcjonariusze Best Buy. Cleveland Research napisał w raporcie, że sezonowe spowolnienie w maju i czerwcu będzie miało duże przełożenie na wyniki największego na świecie detalisty elektroniki konsumenckiej.

Ostatecznie na finiszu sesji indeks DJ IA zniżkował o 0,06 proc. Wskaźnik S&P500 wzrósł z kolei o 0,02 proc. zaś Nasdaq zyskał 0,47 proc.

© ℗
Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Podpis: Tadeusz Stasiuk

Być może zainteresuje Cię też:

Polecane

Inspiracje Pulsu Biznesu

Tematy

Puls Biznesu

Puls Inwestora / Świat / Minutes nieco uspokoiły inwestorów